לצאת לחופשה בלי להרגיש כמו תיירים

יש משהו קסום בגיחות הקטנות לחו"ל. סוף שבוע בפריז, חופשה בברצלונה או מסע קניות בניו יורק, כל אלה הופכים את החיים שלנו למעניינים וסוערים הרבה יותר. מצד שני, במקרים רבים אנחנו מרגישים כמו תיירים. נכון, אנחנו באמת תיירים כשאנחנו ממריאים מנתב"ג רגע אחרי שהדרכון הוחתם ביציאה, אבל זה לא אומר שאנחנו לא יכולים להרגיש קצת יותר מקומיים. איך עושים את זה? טוב ששאלתם.

 

ברומא התנהג (והתלבש) כרומאי
סביר להניח שאתם יודעים לזהות את התיירים שמגיעים לישראל. הם מסתובבים עם כובע מרופט, פאוץ' שאמור היה להישאר אי שם בשנות ה-90 וגם נעלי ספורט שלא משתלבות עם הפוזה התל אביבית. אם תבחנו את התמונות מהטיול האחרון שלכם באירופה או בארה"ב, אתם עשויים לגלות שגם אתם עושים את הטעויות הללו. בסופו של דבר אנחנו רוצים להיראות נפלא בתמונות שיעלו לפייסבוק, ועם מגדל אייפל ברקע עדיף להיראות במיטבנו ולא כאילו יצאנו זה עתה מאימון מפרך בחדר הכושר. במילים אחרות, ותרו על בגדי העבודה ועל סנדלי השורש. אם יש גם תכנון לבצע מתיחת צוואר או עיבוי שפתיים, אל תחכו לסוף החופשה – הקדימו את התכניות וסעו כשאתם מרגישים ונראים נפלא. גם התמונות יזכירו לכם חופשה מהנה בהתאם, ולא את הרגע שבו נראיתם עייפים ושפופים.

 

תכננו מסלול קצת שונה
ביג בן בלונדון, פארק גואל בברצלונה, הקולוסיאום ברומא ושדרת הכוכבים בהוליווד – כל המקומות האלה מרתקים ומהנים, ללא ספק. מצד שני, כשתגיעו אליהם תרגישו תיירים בוודאות, בטח כשתשמעו סביבכם את כל התיירים האחרים, ובעיקר אותם. כדי שתוכלו להרגיש את המקום טוב יותר, ליהנות מאווירה מקומית וליהנות הרבה יותר מהביקור במדינה זרה ובתרבות שונה, ותרו על האטרקציות התיירותיות, או לכל הפחות צמצמו אותן למינימום. נצלו את הזמן שלכם כדי להתנסות בברים השכונתיים הקטנים, לגלות חנויות בוטיק שגם יציעו מחירים אטרקטיביים במקום מסחטות הכספים באזורים התיירותיים, ואל תוותר גם על הליכה רגלית בין הסמטאות שאף אחד לא תיאר בספרי הטיולים. זה לא שהן מעניינות או יפות פחות, להיפך. דווקא בהן תמצאו ייחודיות וקסם שלא תראו בכל הנקודות המרכזיות והמבוקשות ביותר. יש לכם את כל הזמן שבעולם להרגיש תיירים, אבל אין סיבה שתעשו את זה, כשיש לכם הזדמנות לחוות יעד חדש בצורה הרבה יותר אותנטית.