לטוס לחו"ל עם הילדים

חופש גדול, חופשת סוכות (או פסח), וגם סופשבוע ארוך שנפל משמים. כל תירוץ לנסוע לחו"ל הוא אידאלי, וכל ביקור שמתחיל בדיוטי פרי עם כריך במחיר מופקע גורם לנו להרגיש שאנחנו מנותקים מהעולם, ושאי אפשר לעצור אותנו. האתגר הגדול מגיע כשאל הטיול מצטרפים גם הילדים, אבל אם מתכוננים לקראת הנסיעה הזו נכון אין סיבה שזה יהיה אתגר, או לכל הפחות – אין סיבה שיהיה זה אתגר בלתי אפשרי. אז איך בכל זאת תשרדו את החופשה וגם תיהנו ממנה עם הזאטוטים?

 

הכנה לטיסה

הנושא המרכזי והמפחיד מכולם הוא לרוב הטיסה עצמה, והוא נעשה משמעותי יותר ככל שהטיסה ארוכה יותר. שעת טיסה ליוון תחייב היערכות שונה מאשר 5 שעות לאירופה או 12 שעות לניו יורק. בהתאם למשך הזמן ולגילו של הילד (וגם לכמות הילדים) תוכלו להתכונן טוב יותר. למשל, תינוקות לרוב זקוקים לכמות מספקת של אוכל ולתעסוקה כדי שיוכלו לעבור את הטיסה הזו, ואתם מכירים אותם ואת ההרגלים שלהם טוב מספיק כדי שתוכלו לנהל את השלב הזה בקלות. אם אתם נוסעים עם הילדים הגדולים יותר אל תשכחו לצייד אותם במשחקים או ספרים כדי שתהיה להם תעסוקה, בקבוקים עם מדבקות עם השם של הילד יעזרו לכם לא לאבד שום דבר, ובדומה להכנה ללידה עם דולה ורשימת מטלות ברורה – כדאי לנהוג גם כאן.

 

שתפו את הילדים בכל שלב בדרך

לפני שאתם יוצאים לדרך תנו לילדים להיות מעורבים בטיול עד כמה שאפשר. ספרו להם לאן נוסעים, הלהיבו אותם על אטרקציות שמתאימות להם ואל תהססו להציג בפניהם תמונות של מקומות בהם תבקרו. ככל שתתלהבו ותלהיבו גם אותם, כך הם ישתוקקו לצאת לחופשה ויידעו ליהנות ממנה הרבה יותר. זה גם הזמן לאפשר להם להביע עמדה, ואם הם מספיק גדולים הם גם יציעו רעיונות משלה לפעילויות שאולי לא חשבתם עליהם. בנוסף מומלץ לתת להם לארוז את הציוד בעצמם, או לפחות חלק ממנו, וכך הם יהפכו לדמויות פעילות מאוד בארגונים. כשהילדים מרגישים מעורבים הם פשוט נהנים יותר, וזה תורם לתחושת המסוגלות ולהערכה העצמית שלהם. אלה נושאים משמעותיים ביותר.