כמה מילים על כסף ועל איכות החיים שלנו

אנחנו אוהבים לנסוע לחו"ל, ליהנות מהחיים ולעצור מדי פעם את מרוץ החיים. הבעיה היא שלרוב אין לנו את הזמן ובמקרים רבים עוד יותר – אין לנו יכולת כלכלית לעשות את זה. עם הוצאות שהולכות וגדלות המינוס מתנפח, וגם הבנק כבר לא ממהר לתת לנו הלוואות. במקרים הקיצוניים יותר אתם עשויים להתמודד עם הלוואות גדולות כל כך, שאין לכם את היכולת לפרוע אותן, או לעמוד בתשלומים הקרובים.

 

האם זה אומר שנועדתם לעבוד מעתה ועד עולם על כיסוי ההלוואות שלכם? השאלה החשובה באמת היא האם זה יעזור לכם. הרי גם היכולת שלנו להגדיל את המשכורת מוגבלת למדי, ובזמן שאנחנו מנסים להשיג העלאת שכר או מוסיפים עוד חצי משרה על חשבון שעות השינה שלנו, ההוצאות לא קטנות. החזרי ההלוואות נעשים גבוהים מדי, עם ריביות לא מבוטלות ובנק שדורש עמידה בלוחות הזמנים. הבשורה הטובה? אפשר גם קצת אחרת.

 

כשמדובר בכמה הלוואות קטנות אפשר להגיע לבד להסכמה עם הבנק, ולאחד את ההלוואות. אלא שזה לא תמיד פשוט כל כך. ככל שהחוב שלנו גדול יותר אפשר רק להניח שגם היכולת לעמוד בתשלום החודשי לא מאוד אפשרית. הבנק כבר מתחיל לזרוק לאוויר מילים לא מהנות כמו הוצאה לפועל ואנחנו מתחילים לחפש בגוגל את המשמעות של פשיטת רגל. כדי להבין מה באמת יכול לעבוד ואיך אפשר לעצור את המעגל הזה רצוי להיעזר בגורם מקצועי שילווה אתכם. בקיצור, עורך דין המתמחה במצבים מהסוג הזה בדיוק. מי שמכיר את חוקי המשחק ויודע איך אפשר להגיע להסדר או אפילו מחיקת חוב, ואיך לעזור לכם להתחיל מחדש.

 

אז אולי החופשה הבאה שלכם תחכה קצת, אבל אחרי שתעשו סדר בבלגן ותייצרו לעצמכם מציאות חדשה, גם על הרגע הזה תוכלו לחלום.

 

 

קישורים שיכולים לעניין אתכם בנושאים שהוזכרו כאן:

אתר האינטרנט של יהונתן גולדברג – הוצאה לפועל וייצוג חייבים

יהונתן גולדברג – פרטים חשובים מתוך מדריך העסקים

יהונתן גולדברג – פרופיל באתר לשכת עורכי הדין

יונתן גולדברג – פרופיל עורך הדין בתחום הנדל"ן והמקרקעין באתר EASY

יונתן גולדברג – מידע מאתר Law Guide