כך תרגישו בחו"ל גם בבית

כשאנחנו מטיילים בעולם אנחנו נחשפים להמון רעיונות חדשים ומדליקים, בכל תחום. אנחנו מגלים אופנות חדשות, דרכים יצירתיות לנצל את הזמן שלנו וגם רעיונות נהדרים לעיצוב הבית. בפשטות, כל ביקור מעבר לים הוא הזדמנות להשראה, וכשאנחנו חוזרים הביתה אנחנו רוצים להביא את התחושה הנהדרת שהייתה לנו בחופשה – גם אל הבית. איך עושים את זה?

 

משקיעים בסביבה הקרובה ביותר

אחד הדברים שמשפיעים עלינו יותר מכל, אולי משום שזה מה שאנחנו רואים לפני הכל, זה הבנייה בחו"ל. אז נכון, המבנים העתיקים באירופה הם קסומים ומרהיבים בפני עצמם, אבל בישראל המבנים העתיקים יותר הם דווקא אלה שאנחנו קצת פחות אוהבים. בדרך כלל. יש לא מעט בניינים משותפים שמצבם רעוע. הקירות מתקלפים, אבני הבניין עומדות ליפול והסביבה שלנו פשוט פחות נעימה. אם אנחנו רוצים לשפר את איכות החיים שלנו ולהרגיש שגם אנחנו חיים כמו מלכים (לא פחות מחברינו בממלכה המאוחדת בריטניה) אנחנו רק צריכים להשקיע קצת מחשבה וזמן. במקרים רבים גם לא נצטרך להשקיע עלויות משמעותיות בכך. גיוס השכנים לצורך פרויקטים של פינוי בינוי הוא צעד אידאלי, והזדמנות מעולה להפוך את המבנה הרעוע לפנינה יפה ומתוקה בלב העיר. אנחנו רק צריכים חברה מקצועית שתוביל את התהליך הזה, כדוגמת  קבוצת הילה.

 

עיצוב הבית

באירופה, בארה"ב ובשלל מקומות אחרים בעולם, אנחנו עדים לעיצוב יוקרתי ומפואר. נדמה לנו שהוא גם יקר מאוד, אבל זה לא תמיד נכון, ויש פתרונות יצירתיים וזולים יותר לכל סגנון עיצובי. אם בא לכם להכניס הביתה את הספות המעוטרות של פעם, אלו שמזכירות לנו את הבתים הקלאסיים של אירופה, אפשר למצוא שפע של עיצובים דומים בחנויות ישראליות לא מאוד יקרות. אם התקציב לא מאפשר לנו אפשר להסתפק גם בחפצי נוי, תמונות או פסלים שיזכירו לנו את החופשה המהנה ההיא בפריז או בברצלונה. לא, אתם לא חייבים לתלות בבית תמונה של המונה ליזה, אבל יש שפע של דרכים טובות אחרות להכניס את הצבעים והנופים של אירופה גם הביתה.

 

האופנה שלנו

כדי להרגיש שאנחנו עדיין בחופשה ההיא בחו"ל אנחנו לא צריכים להתאמץ יותר מדי. רוב האופנות של איטליה וצרפת זמינות גם בישראל, וכך אפשר למצוא את הרשתות הגדולות בעולם – גם בקניון ליד הבית. אם אין לכם תקציב לטוס לניו יורק זה ממש לא אומר שתצטרכו לוותר על האופנה המקומית. אז נכון, לא נקנה שמלה חדשה בשדרה החמישית, אבל הרשתות שנמצא על השדרה שם נמצאות היום גם במרכז המסחרי הקרוב למקום מגורינו, והדלק יעלה לנו פחות מאשר הטיסה.